Kostel Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze zaplnili v pátek odpoledne lidé, kteří přišli na pohřeb Jana Kočky mladšího, vnuka provozovatele Matějské pouti Václava Kočky. Honosný pohřeb byl ale následován tryznou, a i ta byla vpravdě okázalá!

Procesí stovek smutečních hostů vyrazilo od kostela po 14:30 a na Olšanské hřbitovy dorazilo po 15:00. Kočár s rakví táhla šestice černých koní a provázela ho kapela. Na Olšanských hřbitovech pozůstalí spustili rakev do připraveného hrobu. Kněz v pohřební promluvě zmínil také řidiče kamionu, do kterého Kočka v protisměru narazil a usmrtil ho. Před spuštěním ostatků pozůstalí vypustili bílé holubice.

Pozvánku na pohřeb přitom podle Blesku dostalo kolem 800 lidí, nakonec jich ale přišlo ještě mnohem víc. A hosté se následně hosty odebrali do luxusní asijské restaurace na Starém Městě. Na rozdíl od pompézního pohřbu už ale šlo o uzavřenou společnost.

Osobní vůz značky Mercedes, který Kočka řídil, ze zatím nezjištěných příčin vjel na dálnici D11 do protisměru. Nehoda se stala 28. září kolem 03:40 ráno a obě auta začala po nehodě hořet. Dálnice byla uzavřena v obou směrech, později byl obnoven provoz ve směru na Prahu.

Kočka pravděpodobně do protisměru vjel na nájezdu, kdy odbočil do špatného směru. Po střetu začala obě vozidla hořet, svědci na tísňovou linku popisovali, že po nárazu vozidla vybuchla. Při nárazu zemřel jak Kočka, tak i řidič protijedoucího kamionu, pan Miloslav.

Témata:

Kočka, Jan | stars24.cz

Vstoupit do diskuse