Stav baviče Petra Novotného nebyl v posledních měsících nejlepší. Nyní se ale vše otočilo o 180 stupňů. Až na pár drobností.

Komika sužují problémy už od roku 2013, kdy prodělal mrtvici, která odstartovala jeho špatný stav. K tomu se přidaly ještě ledviny, které mu selhaly a začalo zlobit se i srdce. Poté musel být hospitalizován v IKEM, kde ho operovali.

Na přelomu roku 2016 a 2017 přišel kolaps ledvin a Novotný v průběhu roku protrpěl další komplikace. Postihl ho například infarkt, objevily se problémy s močovým ústrojím a dýcháním a hlasem. 

Na začátku letošního února mu začaly kolabovat ledviny a další orgány. Okamžitě byl převezen do nemocnice, kde ho lékaři museli uvést do umělého spánku. V něm strávil tři dny a po 60 hodinách byl napojen na umělou ventilaci. 

Netrvalo dlouho a opět se ocitl v nemocnici, kde měl podstoupit operaci prostaty. Doktoři mu však oznámili smutnou zprávu, že v jeho stavu, operace není možná.

Dvakrát týdně proto musel dojíždět do nemocnice na kontroly. Podle lékařů se totiž prakticky nic jiného dělat nedalo. Až do doby, kdy se lékaři rozhodli, že baviče odoperují.

Zatím je ale údajně v pořádku. "Táta měl v lednu těžkou krizi, ale v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích ho už tradičně zachránili a od té doby jen kvete," svěřil se serveru Super bavičův syn Pavel Novotný.

Co ale Novotnému slouží hůře,je paměť! "Jasně, už se nás občas zeptá, které vnouče je které, ale bude mu jedenasedmdesát, to je v pořádku," dodal Novotný mladší.

Bavič prý nyní hodně čte, kouká na televizi a chystá se na zářijovou operaci prostaty. "Vlastně je všechno nejlepší, jaké to v tátově zdravotní situaci může být," dodal.

Témata:

Petr Novotný | Pavel Novotný | stars24.cz

Vstoupit do diskuse