Zemřela legendární herečka Jana Šulcová (†76)

Jana Šulcová

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz

28. července 2023 20:05

V pátek vpodvečer zemřela známá herečka Jana Šulcová. Bylo jí 76 let. Období největší popularity zažila v 70. a 80. letech díky televizním seriálům Byl jednou jeden dům a My všichni školou povinní či komedii S tebou mě baví svět. Úspěšně působila také v Městských divadlech pražských.

Informaci o úmrtí potvrdila agentuře ČTK dcera zesnulé herečky Rozálie Víznerová.

Šulcová studovala herectví na DAMU, přičemž do Městských divadel pražských nastoupila během studií v roce 1969. Tehdy už ji mohli spatřit diváci například v jedné z epizod Hříšných lidí města pražského. Před kamerou i na divadle šla následně prakticky z role do role.

V osobním životě utvořila pražská rodačka pár s Oldřichem Víznerem, měli dvě dcery. Na konci 80. let nastala krize, kterou jejich vztah nepřežil. Kromě rozvodu přišel v té době i zásadní zvrat v profesní kariéře. Po roce 1989 už totiž oblíbená herečka moc netočila, případně spíše pracovala pro televizi.

Výraznější příležitost jí poskytl režisér Ondřej Trojan v Občanském průkazu v roce 2010, kde hrála ředitelku školy. Velký comeback ale slavila až o pět let později díky Janu Prušinovskému a jeho filmu Kobry a užovky. Za roli na alkoholu závislé matky hlavních hrdinů byla nominována na Českého lva. 

Témata: Jana Šulcová úmrtí