Karel Gott se díky umělé inteligenci vrací. Ivana Gottová prozradila, proč s tím souhlasila

Karel Gott na nově zveřejněné fotografii z roku 2017. 6

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

15. července 2023 8:47

Vdova Ivana Gottová v červnu prozradila, že v létě dostane autobiografie Má cesta za štěstím rozhlasovou podobu. Do některých pasáží se podařilo zapojit Karlův hlas vytvořený umělou inteligencí. Proč s tím souhlasila?

"Při tvorbě tohoto hlasu byly využity desítky hodin záznamu pořadu Zpátky si dám tenhle film, který Karel natáčel na Dvojce v letech 2011 až 2015," uvedla manželka mnohonásobného Slavíka na instagramu.

Jak Gottová prozradila, Český rozhlas představil také doprovodný vizuál pro rozhlasovou četbu na pokračování. Vychází z obálky knižní verze, jíž dominuje portrét fotografky Lenky Hatašové. 

Proč se rozhodla takový projekt podpořit? Karel byl podle ní podporovatelem moderních technologií a inovací. "S Českým rozhlasem ho pojilo letité partnerství a přátelství, takže jsem pevně přesvědčena, že by tento projekt podpořil. Navíc rád lidi překvapoval, řečeno slovy Jana Wericha – byl pro každou srandu," řekla podle Blesku.

"Zvažovala jsem to ze všech stran, ale ta šance slyšet ještě jednou jeho hlas, hlas našeho milovaného Karla, mi přišla jako nádherný dárek a památka nejen pro jeho obdivovatele, ale i pro nás, pro jeho rodinu," dodala.

Témata: Karel Gott Ivana Gottová