Abrhám a Šafránková stále spolu: Nerozdělili je ani na známkách!

Libuše Šafránková, herečka 2

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

14. června 2023 14:40

Loni a předloni se česká veřejnost rozloučila s oběma členy hvězdného hereckého páru, když nás opustila nejprve Libuše Šafránková a poté i Josef Abrhám. Dnešní den je ale důkazem, že na ně Česko nezapomíná.

Dnes, tedy ve středu 14. června, totiž Česká pošta uvádí do prodeje dvě nové příležitostné poštovní známky z edice Herečky a herci: Libuše Šafránková a Josef Abrhám. Nové poštovní ceniny vychází na známkovém kompletu s dvakrát dvěma známkami, jehož grafickou podobu vytvořil Jan Maget. Námětem známek v nominální hodnotě 34 korun jsou portréty obou populárních herců z přibližně stejného časového období.

Součástí emise jsou i dvě obálky prvního dne vydání (FDC) s portréty obou umělců: na první je v popředí paní Šafránková a na druhé pan Abrhám.

Známkový komplet vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o., metodou ofsetu v nákladu 22 000 kusů, celkem 88 000 známek, a FDC digitálním tiskem v nákladu po 2 400 kusech. Zájemci si nové známky, které lze pořídit samostatně, nikoli v celém kompletu, mohou zakoupit na přepážkách nebo na e-shopu České pošty.

Témata: Libuše Šafránková Josef Abrhám Česká pošta