V sobotu ráno zemřela po dlouhé nemoci slavná česká herečka Gabriela Vránová. Ačkoliv se původně spekulovalo, že příčinou její skonu byla rakovina, nakonec se ukázalo, že zemřela na něco jiného.

Příčina úmrtí se původně přisuzovala rakovině, podle deníku Blesk ale herečce selhaly ledviny. "Byla v nemocnici kvůli vyšetření s ledvinami, v pondělí ji měli pustit,“ řekl deníku tajemník herečky Jiří Zbořil. 

V sobotu nad ránem ale herečce selhaly ledviny, které byly oslabené rakovinou, s níž dlouho bojovala. "Ještě tu mám pro ni luční kytičku, kterou jsem jí chtěl v sobotu přinést do nemocnice," dodal.

Vránová byla vdaná za středoškolského profesora matematiky Jiřího Kepku, bratra herce Jaroslava Kepky. Jejich syn Ondřej, který je známý dětskou rolí Honzíka v televizním seriálu Arabela, je nyní režisérem zejména televizních filmů.

Dlouholeté člence Divadla na Vinohradech bylo 78 let. Hrála v řadě televizních inscenací a filmu, seriálové role měla v Chalupářích nebo Sňatcích z rozumu. Díky svému specificky zabarvenému hlasu ji posluchači znali z rozhlasových her a pohádek. Neopomenutelná je rovněž její práce v dabingu, za který obdržela Cenu Františka Filipovského.

Kariéru zahájila v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, odkud po dvou sezonách přešla do pražského Divadla na Vinohradech. Členkou jeho činoherního souboru byla více než 40 sezon, ztvárnila například titulní role v představeních Nora a Maryša nebo vdovu Plajznerovou v divadelní pohádce Dalskabáty, hříšná ves aneb zapomenutý čert.

Témata:

Gabriela Vránová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse