Dnes před polednem se otevřely brány pražského Divadla Kalich, kde se lidé až do podvečera mohou rozloučit se zesnulou zpěvačkou Hanou Zagorovou. Mnohonásobná Slavice zemřela v pátek ve věku 75 let.

Vdovec Štefan Margita již o uplynulém víkendu informoval, že poslední rozloučení pro veřejnost se uskuteční na výše uvedeném místě dnes mezi 11. a 17. hodinou. Už včera proběhla v jednom z pražských kostelů zádušní mše pro pozvané hosty.

Divadlo Kalich uvedlo, že lidé mají přicházet Jungmannovou ulicí směrem od Národní třídy, přičemž frontu bude organizovat pořadatelská služba.

"V 11 hodin bude otevřen přístup do sálu, kterým budou návštěvníci plynule procházet. Bude možno zanechat květiny. Prosíme návštěvníky, aby nepřinášeli dary. Fotografování v sále nebude z pietních důvodů povoleno. Na místě budou připraveny kondolenční knihy," uvedli pořadatelé smutečního aktu.

Květinové dary budou po skončení veřejného rozloučení převezeny na improvizované pietní místo u hřbitova na Vyšehradě, kde bude možné se rozloučit se Zagorovou až do sobotních večerních hodin. 

Témata:

Hana Zagorová | stars24.cz