Známý český herec Sagvan Tofi zavítal na premiéru filmu Jan Koller - Příběh obyčejného kluka, o němž redakce stars24.cz informovala už ve čtvrtek. Měl dokonce sádru na ruce, a neváhal prozradit proč.

"Všem prozradím, co mi udělal. Jelikož spolu hrajeme hokej, tak já jsem to teda dlouho tajil, ale Honza mi zlomil ruku před půl rokem, a tak jsem mu tu sádru dones jako památku na to, co mi udělal," svěřil se pro Blesk herec na premiéře dokumentu.

Ten vytvořil režisér Petr Větrovský a sleduje příběh obyčejného kluka, který se z vesnice dostal až k titulu jednoho z nejlepších fotbalistů v historii české reprezentace. Film o Janu Kollerovi zamířil do kin a popisuje příběh sportovce, kterému ne všichni věřili, že to dokáže.

Koller strávil celé dětství a mládí v amatérských klubech na vesnické úrovni. Hrával například ve Smetanově Lhotě v jižních Čechách, a na větší úspěch to dlouho nevypadalo.

Na vině byl nejen nezájem o jeho osobu, ale například i dvoumetrová výška. Na vojně ho pak nechtěli ani do čtvrté ligy do divize v Písku, a sportovec začínal pochybovat, že svůj sen někdy naplní.

Vše se ale nakonec zlomilo, a to ve chvíli, kdy se dokázal dostat do rezervního mužstva Sparty Praha. Skrze kontakty získané na brigádě se dostal do rezervy a následně postoupil do prvního mužstva, do sestavy a začala jeho ligová kariéra.

Témata:

Tofi, Sagvan | Jan Koller | stars24.cz

Vstoupit do diskuse