Právě v těchto dnech vstupuje do českých kin dlouho očekávaný film Příběh obyčejného kluka. Film, který pojednává o neuvěřitelném příběhu fotbalisty Jana Kollera. Ten se z venkovského kluka stal nejúspěšnějším střelcem české fotbalové reprezentace. Svůj příběh vypráví i díky podpoře PENNY, které je hrdým partnerem filmu.

Příběh Jana Kollera je PENNY blízký, protože podporuje sport v rámci svého projektu HÝBEME SE HEZKY ČESKY ve městech a vesnicích po celé České republice. „Máme více než 400 prodejen po celé zemi, jsme v těch nejmenších městech, v blízkosti vesnic, kde je fotbal sportem číslo 1 a lidé jím doslova žijí. V místech, kde působíme, jsme součástí komunity, podporujeme místní spolky a chceme být všem dobrým sousedem,“ říká Vít Vojtěch, šéf strategického marketingu PENNY a přibližuje, jak podpora unikátního dokumentu o obyčejném klukovi z vesnice až ke světové slávě vznikla.

„Potkali jsme se s Janem Kollerem v rámci našeho projektu Hýbeme se hezky česky a jeho příběh nás oslovil. Každý, kdo se o fotbal trochu zajímá, ten základní příběh zná, ale jak složitá cesta to byla, to už tuší málokdo. Hned nám bylo jasné, že toto je přesně ten příběh, který může dnešní malé kluky na vesnicích inspirovat. Příběh kluka, který to dotáhl z klubu ve Smetanově Lhotě do nejlepších evropských klubů, který je v Dortmundu legendou, a přitom ještě ve 20 letech o něj nikdo nestál… To je něco, co doufáme bude inspirovat, a o čem je potřeba mluvit, protože dnes dětem takové příklady chybí.“

Film Jan Koller: Příběh obyčejného kluka natáčel režisér Petr Větrovský ve složité době pandemie rok a půl. Natáčelo se po celé Evropě, všude, kde Jan Koller zanechal svoji stopu, od Smetanovy Lhoty přes Dortmund až po Monako. „Dá-li se o někom říct, že prožil pohádkový příběh světových parametrů, je to bez diskuse Honza Koller. Díky partnerům jako je PENNY tento příběh můžeme vyprávět široké veřejnosti a s Honzou doufáme, že bude inspirovat další, kteří ho mohou následovat," říká producent filmu Petr Větrovský a hlavní hrdina filmu dodává: „Je to neuvěřitelný, nikde mě pořádně ani nechtěli. Ani na vojně jsem fotbal nehrál, strávil jsem ji v kuchyni, a to už mi bylo skoro dvacet... Kdyby mi tehdy někdo řekl, co zažiji v Dortmundu nebo v reprezentaci, musel bych se smát."

PENNY bylo už v loňském roce hrdým partnerem filmu Zátopek, a pokračuje tak v podpoře inspirujících příběhů ze sportovního prostředí. „Naše podpora dětského sportu v rámci projektu HÝBEME SE HEZKY ČESKY má několik rovin. Nejenže podporujeme přímo dětské sportovní týmy, což je hlavní část projektu, tak chceme přinášet inspirující příběhy, které dávají naději a inspiraci i těm, kteří by jinak nevěřili tomu, že se mohou prosadit. Tyto dva filmy z různé doby ukazují, že pro úspěch jsou nejdůležitější houževnatost, vytrvalost a oddanost tomu, co děláme, v co věříme a co nás baví,“ doplňuje Vít Vojtěch.

Témata:

Jan Koller | stars24.cz