Marta Kubišová, která 1. listopadu 2017 v den svých 75. narozenin ukončila pěveckou kariéru, se u příležitosti svých osmdesátin na pódia vrátí. S programem Noc s legendou, v němž bude po boku moderátora vyprávět svůj životní příběh, dorazí do čtyř českých měst.

Celý večer bude interaktivní. Na LED obrazovce budou promítat videa z jejího života, dorazí významní hosté a večery zakončí gratulace k jejím narozeninám.

Podzimní turné zahájí Kubišová 22. září v Praze, prožila největší část svého života. V Nymburku, v jehož okolí vyrůstala, se představí 15. října, 22. října vystoupí v rodných Českých Budějovicích a na závěr navštíví 29. října Kladno.

Kubišová byla jednou z hvězd československé hudební scény 60. let 20. století. Anketu o nejpopulárnější zpěvačku Zlatý slavík vyhrála třikrát (1966, 1968 a 1969) a získala také zlatou Bratislavskou lyru 1968. Vystoupila mimo jiné v pařížské Olympii, v Cannes na festivalu MIDEM a zahrála si ve filmu svého budoucího manžela Jana Němce Mučedníci lásky nebo v seriálu Píseň pro Rudolfa III. ve kterém zazněla také Modlitba pro Martu.

Svou pěveckou kariéru ukončila Kubišová v roce 2017, výjimečně však zazpívala 30. září 2018 v Obecním domě v Praze. Její vystoupení bylo součástí koncertu s názvem Příběh hudby - 100 let. Její další vystoupení viděli diváci ve zcela zaplněné pražské Lucerně 16. listopadu 2019, kdy zazpívala jako host programu s názvem Samet 30. Údajně se jednalo o její poslední koncert.

Témata:

Marta Kubišová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse