Zemřel uznávaný trumpetista Václav Týfa. Působil v několika swingových a tanečních orchestrech, mimo jiné v Orchestru Karla Vlacha, Big Bandu Českého rozhlasu nebo ve skupině doprovázející zpěváka Karla Gotta. Týfa zemřel v neděli ve věku 79 let v Kladně, kde se v březnu 1943 narodil, a jehož byl čestným občanem. Informaci o úmrtí ČTK potvrdila jeho manželka.

Václav Týfa studoval pražskou konzervatoř, kde nejprve studoval hru na housle, záhy ale přešel na trumpetu. Svou hudební kariéru zahájil na počátku 60. let v Orchestru Karla Vlacha. Později hrál v Orchestru Ladislava Štaidla, se kterým 15 let doprovázel zpěváka Karla Gotta. Působil také v Tanečním orchestru Československého rozhlasu a Orchestru Československé televize.

Po roce 1989 opět navázal spolupráci s Orchestrem Karla Vlacha, hrál v Big Bandu Českého rozhlasu nebo se skupinou Golem. Účinkoval v muzikálech Bídníci a Jesus Christ Superstar.

Za svou dlouhou hudební kariéru nahrál mnoho děl klasického i populárního repertoáru. V září 2014 mu město Kladno udělilo čestné občanství.

Témata:

Václav Týfa | úmrtí | stars24.cz