Petr Janda a Olympic v Divadle Broadway? Zapojí se i Natálie Grossová!

Petr Janda, poslední zakládající člen Olympicu, oslaví letos ve skupině 55 let 4

Autor: ČTK

21. května 2022 19:00

Připravovaný muzikál z hitů skupiny Olympic a Petra Jandy bude mít pod názvem Okno mé lásky premiéru 3. listopadu v pražském Divadle Broadway. Prvotním impulzem k jeho vzniku bylo letošní 60. výročí působení Olympiku na hudební scéně a osmdesátiny jeho lídra Jandy.

Moderní muzikálová show podle tvůrců nabídne nejenom současné pojetí tanečního žánru v sepětí s multimediální interaktivní projekcí, ale především hity Olympiku v novém hudebním aranžmá Marcuse Trana. V muzikálu zazní písně Otázky, Želva, Osmý den, Jasná zpráva, Nějak se vytrácíš, má lásko a další.

Muzikál vypráví příběh mladého umělce Davida Stránského, který přestal věřit v krásu života, dokud se nesetkal s charismatickou tanečnicí Sofií. Společensky vysoce postavená Sofiina rodina však jejich vztahu nepřeje, a tak na sebe první konflikty nenechají dlouho čekat.

Scénář a režie jsou dílem Radka Balaše, který scénografii svěřil do rukou Šimona Cabana, choreografického partu se ujala Anet Antošová a kostýmy jsou z dílny Romana Šolce.

Hlavního hrdinu Davida budou alternovat Adam Mišík, Vojtěch Drahokoupil a Petr Ryšavý. V dalších rolích se představí Bára Basiková, Sharlota nebo Veronika Žilková. Objeví se i herci známí z Divadla Broadway jako Sandra Pogodová, Bohouš Josef, Natálie Grossová nebo Josef Vojtek.

Témata: Petr Janda Natálie Grossová (dcera Stanislava Grosse)