Jiří Vejdělek je český scenárista, režisér a producent. A také autor divácky nejúspěšnějších filmů posledních let. Ještě než se filmu začal věnovat, přivydělával si na sportovní vysoké škole jako karikaturista a povídkář pro různé humoristické časopisy. Před pandemií také pravidelně vystupoval a moderoval večery s big bandem Original Vintage Orchestra. 11. května oslavil 50. narozeniny. Velkolepá oslava se koná v klubu Lávka.

Na počest tohoto jubilea se uskuteční již dnes veřejný koncert na Lávce. Akce měla odstartovat v 19 hodin. Na oslavě nebude chybět ani jeho dlouholetý kamarád Petr Kroutil, se kterým Jiří dlouhé roky moderoval vystoupení big bandu Original Vintage Orchestra.

Známý český muzikant Petr Kroutil s Jiřím Vejdělkem několik let pořádali kulturní večery plné hudby a smíchu, které právě Vejdělek připravoval po režijní stránce a také moderoval. „Jirka se bohužel kvůli pandemii poslední dva roky našich akcí neúčastnil a tak je pro nás oslava jeho narozenin radostným shledáním,“ vypráví Kroutil. „Nemůžu se dočkat, až se zase potkáme na pódiu, k narozeninám jsem mu zaranžoval jeho oblíbenou písničku, ale nemůžu zatím prozradit jakou,“ dodává muzikant.

Zatímco Jiří Vejdělek se v době covidu držel od společenského života dál, tak Petr Kroutil založil nové hudební kvarteto. Oproti dechberoucímu big bandu, ve kterém dlouhá léta hrál, je Pink Swing, jak si hudebníci říkají, mnohem mladistvější. Hudba zůstává stále stejně skvělá, ale místo motýlků a smokingů vystupují muzikanti v pohodlném oblečení a tematických růžových converskách. O skvělou zábavu je postaráno a na své si přijdou diváci napříč generacemi.

Své první vystoupení měla kapela v kavárně Činoherního klubu 28. dubna. “Bylo to úžasné představení, kavárna byla plná a atmosféra fantastická. Hráli jsme hodinu a půl v kuse. V deset jsme bohužel museli skončit, ale už teď se těšíme na další vystoupení,” popisuje Kroutil. “Na koncert dorazila i Adéla Gondíková, která přišla podpořit bratra Dalibora, který s námi hraje na bicí,” uzavírá Petr.

Témata:

Jiří Vejdělek | stars24.cz