Herec a zpěvák Roman Vojtek je znám z řady divadelních her a muzikálů, často se uplatňuje v televizních projektech, natočil i několik filmů. Vojtek, který si popularitu získal i jako tanečník a moderátor, oslaví 14. dubna padesátiny.

Ke zpěvu a herectví se Vojtek, který pochází ze Vsetína a vyučil se v oboru mechanik - seřizovač, dostal náhodou. Na přijímací zkoušky na JAMU doprovázel svoji kamarádku. Tam si ho všiml jeden z profesorů a navrhl mu, aby to zkusil taky. Uspěl a vystudoval muzikálové herectví.

Nejdříve se uchytil v Městském divadle Brno, kde hrál v muzikálech i činohře. Odtud vedla jeho cesta do Prahy, účinkoval například v představeních Divadla Hybernia a Hudebního divadla Karlín. Dvakrát byl nominován na divadelní cenu Thalie. V roce 2007 za roli Tonyho v muzikálu West Side Story na jevišti Městského divadla Brno, za rok 2016 byla oceněna nominací jeho dvojrole Mefista a Fausta v muzikálu Mefisto v Divadle Hybernia.

V televizi hrál například v seriálech Vyprávěj, Modrý kód, Všechny moje lásky či Hvězdy nad hlavou. Řadu rolí dostal v televizních pohádkách. Je také vítězem prvního ročníku soutěže StarDance...když hvězdy tančí (2006), ve které mu partnerkou byla Kristýna Coufalová. Ve filmu získal role například ve snímcích Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel, Dvojrole či Svatba na bitevním poli.

Vojtek je ženatý, v listopadu 2020 manželka Petra porodila syna Nathaniela. Z předchozího manželství má Vojtek dceru Editu a syna Benedikta. Pustil se také do podnikání, v 90. letech se stal spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia.

Témata:

Roman Vojtek (herec) | stars24.cz