Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká popřála na dálku z Číny do Česka k dnešním padesátinám legendárnímu hokejistovi Jaromíru Jágrovi. Po nevydařeném sjezdu v Jen-čchingu mu ještě před prohraným zápasem se Švýcarskem vzkázala, ať přijede pomoct.

"Už jsem mu přála asi v deseti video příspěvcích, ale klidně mu popřeju zase. Myslím, že by ho tady kluci docela potřebovali na hokej. Žádný velký oslavování, ať přijede pěkně pomoct," uvedla ráno s úsměvem po sjezdu, v kterém chybovala a místo útoku na medaili skončila na 27. místě.

Pomoc ale český tým už nyní nepotřebuje. V zápase se Švýcarskem prohrál a na olympiádě tak česká hokejová naděje definitivně skončila před branami čtvrtfinále.

Olympijský vítěz z Nagana Jágr žádnou oslavu svých padesátin neplánuje. Sám minulý týden Ledecké gratuloval k obhajobě zlata v paralelním slalomu na snowboardu a její dominanci přirovnal k dřívější síle sborné v hokeji.

"Nejsem člověk, který by takové věci nějak slavil. Ani mi to nedělá nijak velkou radost. Moji nejbližší a kamarádi to vědí, takže nevěřím ani tomu, že by vymýšleli nějaké překvapení. Mně by to opravdu ani neudělalo radost. Nemám překvapení moc rád, nevyžaduju rozhodně žádné dárky. Bude to úplně normální den jako každý jiný," řekl dnes Jágr novinářům na tiskové konferenci v Praze.

Prozradil, že by rád sledoval zápasy play off olympijského turnaje v Pekingu. "Já se musím v první řadě soustředit s Kladnem na náš tým. A potom, když mi vyjde čas, tak se rád podívám na olympiádu, i když mi ta letní přijde zajímavější, jak je tam víc kolektivních sportů," řekl Jágr.

Potěšila ho však Ester Ledecká obhajobou zlata v paralelním obřím slalomu na snowboardu. A také jí hned blahopřál. "Ona je fakt výjimečný sportovec. Všichni jsme věděli, že to zlato vyhraje. Pro mě je nepředstavitelné, abych míchal dva různé sporty dohromady a byl v nich ještě celosvětově tak úspěšný," připomněl úspěšné působení Ledecké i na sjezdových lyžích.

Životní jubileum a pětka, kterou bude mít v úterý jako první číslici u svého věku, ho nijak neděsí. "Každý věk má svoje plus. Co odchází fyzicky, tak přichází někde jinde, v něčem jiném. Nechci říkat rozumově, ale názorově. Člověk se mění. A to, že ztrácíte na síle, můžete nahradit zkušenostma. Každé to období má svoje. Důležité je využít tady ten čas co nejlépe a zbytečně se nestresovat, kolik nám je," prohlásil Jágr.

Bude ale padesátka znamenat v čemkoliv v jeho životě zásadní zlom? "To uvidíme. Moje výhoda je v tom, že mám spoustu mladých lidí kolem sebe, ať už v soukromém životě, tak i v práci. Člověk tak stárne o něco pomaleji. A jestli se ptáte, zda se cítím na padesát, tak to vůbec ne," ujistil.

Témata:

Ester Ledecká | Jaromír Jágr | stars24.cz

Vstoupit do diskuse