V Hudebním divadle Karlín (HDK) chystají na červen muzikál Slunce, seno, jahody s hudbou a libretem Ondřeje Gregora Brzobohatého. Režisérem představení, které dostalo označení "první český muzikál ze vsi", bude Antonín Procházka.

Komedie vznikla podle stejnojmenného kultovního filmu režiséra Zdeňka Trošky a scenáristy Petra Markova z roku 1983 s hudbou Karla Vágnera.

Děj muzikálu se stejně jako ve filmu odehrává v jihočeské vsi Hoštice, kam přijíždí do Jednotného zemědělského družstva na brigádu student vysoké zemědělské školy Šimon Plánička (Písařík). Ten si chce v praxi vyzkoušet svůj experiment na téma dojivost krav v závislosti na kultuře prostředí, přičemž naráží na problémy s rázovitými vesnickými postavami.

V muzikálu se mimo jiné objeví Martin Písařík, Kateřina Pechová, Iva Pazderková, Jaroslava Kretschmerová, Václav Vydra nebo Adéla Gondíková.

Slunce, seno, jahody je česká filmová komedie z roku 1983 režiséra Zdeňka Trošky. Lidovou komedii natočil Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice. Vzhledem k úspěchu filmu vznikla další dvě pokračování, Slunce, seno a pár facek v roce 1989 a Slunce, seno, erotika v roce 1991.

Témata:

muzikál | Slunce, seno | Pazderková, Iva | Gondíková, Adéla | stars24.cz

Vstoupit do diskuse