Národní kolo Eurovize (ESC) vyhrála česko-norská kapela We Are Domi a bude reprezentovat Českou republiku na 66. ročníku hudební soutěže.

O vítězné písni rozhodovaly hlasy hudebních fanoušků z České republiky i ze zahraničí. Přišlo jich více než 45.000. We Are Domi zaujali také mezinárodní odbornou porotu. Pro šest z jejích dvanácti členů byla vítězná skladba tou vůbec nejlepší, u dalších čtyř se umístila na druhém místě.

"We Are Domi jsou pro mě svěžím hudebním uskupením, které by v aktuálním ročníku Eurovize mohlo zazářit. A to doslova, protože když se do jejich vítězné skladby zaposloucháte, tak během chvilky dostanete nálož unikátního elektro popu, který vás zvedne ze židle," uvedla kreativní producentka Lucie Kapounová.

Skupina We Are Domi vznikla v roce 2018 ve Velké Británii. Aktuálně působí na české scéně v Praze. Hraje mix skandinávského popu a elektropopu. Zpěvačka Hašková se seznámila se svými hudebními kolegy Casperem Hatlestadem a Benjaminem Rekstadem v britském Leedsu na tamější vysoké škole a od roku 2018 tvoří muzikantské uskupení. Šestadvacetiletá Hašková se narodila v americkém Buffalu. Zpěvu se začala věnovat už v Americe. V roce 2010 se zúčastnila soutěže Československo má talent.

O přízeň fanoušků i odborné poroty se v českém národním kole ESC letos ucházelo sedm finalistů. Vedle We Are Domi to byli Annabelle, Elis Mraz, Jordan Haj x Emma Smetana, Giudi, Skywalker a The Valentines.

Témata:

Eurovize | Hašková, Dominika | stars24.cz

Vstoupit do diskuse