Na Miraie Navrátila se mnozí fanoušci už jistě těší ve večerním přímém přenosu StarDance, pokud ale v jeho podání dáváte přednost hudbě před tancem, tak se také máte z čeho radovat.

Třetí studiové album kapely Mirai, která patří k jedné z nejúspěšnějších na české hudební scéně, vyšlo tento týden opět s japonským názvem, tentokrát Maneki Neko. Navázalo tak na předchozí nahrávku Arigató a její debut Konnichiwa.

S nápadem na název alba přišla Navrátilova matka, která je Japonka. "Maneki Neko jako název v Česku nezná skoro nikdo, ale mávající kočku u asijských obchodníků asi viděl úplně každý. Jenže ona nemává na pozdrav, ale zve dál. Maneki Neko je asijská záležitost, na kterou se váže japonská legenda o kočce, která zachránila poutníka před úderem blesku a stala se symbolem štěstí a bohatství," uvedl Navrátil, rodák z města Ógaki v prefektuře Gifu.

Název desky má charakterizovat období, v jakém se skupina Mirai právě nachází. "Debutová deska Konnichiwa (Ahoj) říkala, že jsme tady, název druhé Arigató (Děkuji) byl vděkem za to, že jsme se za pár let dostali poměrně vysoko, a teď říkáme, že je tady nějaký covid, ale taky kočka štěstí a my to negativní smažeme," vysvětlil Navrátil.

Mirai svou novou desku Maneki Neko poprvé představili 11. 11. v 11:11 večer. "Já mám prostě jedenáctku nějak rád, vždy mám jedenáct písniček na desce a 11. srpna jsem se narodil. Takže když byla možnost vybrat si na vydání desky nějaké listopadové datum, řekl jsem si proč ne," vysvětlil Navrátil.

Autorsky je Maneki Neko dílem Navrátila a producenta Ondřeje Fiedlera, který desku produkoval a spolupracoval s kapelou Mirai již poněkolikáté. Na textech se spolu s Miraiem a Fiedlerem podíleli Pokáč, Jan Vávra nebo David Stypka, který před svým úmrtím stihl spolupracovat na písni Akorát. "Zvukově deska odpovídá tomu, jak si představuju, že by měla mladá kapela, která se nebojí zariskovat, hrát svěží pop," konstatoval Navrátil.

Témata:

Mirai Navrátil | Mirai (skupina) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse