Jan Cimický čelí v posledních dnech obviněním ze sexuálního obtěžování žen, zabývá se tím už i policie. Nyní se dokonce objevilo svědectví pracovnice ČT Martiny Hynkové Vrbové, kterou měl podle jejích slov napadnout, ačkoliv fungovali jako spolupracovníci.

Hynková připomněla, že s Cimickým před lety uváděla televizní pořad. Jednou podle svých slov potřebovala radu při přípravě scénáře. "Navrhl mi, abych se za ním zastavila u něj v ordinaci. Náš pořad jsme tam natáčeli a prostředí ordinace jsem dobře znala. Tentokrát jsem ale byla bez štábu, sama," podotkla.

Psychiatr ji měl právě při této příležitosti napadnout. "Povalil mě na sedačku, kde mě začal osahávat na prsou a líbat. Ve chvíli, kdy se mi podařilo ho na chvíli odstrčit, začal recitovat jednu z jeho básní," uvedla na instagramu.

"Byla jsem v naprostém šoku. Po nějaké době se mi podařilo z ordinace utéct a v panice doběhnout na autobus. Ubránila jsem se, ukončila spolupráci na pořadu a dala si závazek, že s panem doktorem se již nikdy osobně nesetkám," vysvětlila lidem na sociální síti.

Svou výpovědí chce podpořit napadené ženy. "Nebyla jsem pacientka, byla jsem v pořadu jeho kolegyně, moderátorka České televize a stalo se mi to samé. Na mé psychice se tato událost dlouhodobě nepodepsala, tím ale nechci říct, že mně netrvalo několik měsíců tento otřesný zážitek zpracovat a vyrovnat se s ním," dodala Hynková Vrbová.

Témata:

Martina Hynková Vrbová | Cimický, Jan | stars24.cz

Vstoupit do diskuse