Nejlepší český dráhový cyklista posledních let Tomáš Bábek se stal ve středu podruhé otcem. S manželkou Magdalenou Bábek Faukalovou přivítali na světě druhou dceru. Po Emilce je novým členem rodiny čtyřiatřicetiletého reprezentanta Berenika.

"Malá se narodila ve středu a jmenuje se Berenika Bábková. Jsem rád, že jsme zvolili českou podobu jména, které ale přitom není u nás zase až tak obvyklé. A přišlo nám super i to, že bude mít pěkné iniciály BB," řekl ČTK Bábek. "Teď je to pro nás ale Beruška," dodal s úsměvem dvojnásobný mistr Evropy a držitel světového stříbra i bronzu.

I tentokrát byl Bábek osobně přítomen u porodu, který v něm opět zanechal hlubokou stopu. "Je to něco neuvěřitelného. Obrovský adrenalin, životní zážitek, jemuž se nic nevyrovná, vždyť vidíte zrození člověka... Jen je hrozné, jak ženě při jejích bolestech nemůžete pomoct ničím jiným, jež tím, že tam prostě jste," konstatoval Bábek.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tomas Babek (@tomasbabek)

Jako jediný Čech měl naději, že se ho bude týkat nový projekt v podobě Ligy mistrů, který dnes odstartoval prvním z pěti závodů. "Nakonec to nedopadlo, asi je to však dobře s ohledem na mou současnou situaci. Jsou tam sice lukrativní odměny, ale odjet hned takhle krátce po porodu, to by asi nebylo ideální," uvedl Bábek.

Účastník letošní olympiády v Tokiu tak bude mít alespoň možnost narození dcerky oslavit. "S klukama z Dukly už jsme něco málo stihli, ale asi bychom měli zajít ještě příští týden. Nebude to ale žádná velká divočina. Člověk si prostě nemůže dovolit vzít to tak od podlahy, aby byl pak další den dva nepoužitelný," vysvětlil Bábek.

Témata:

Tomáš Bábek | stars24.cz

Vstoupit do diskuse