Jan Cimický: Fabiánová ho obvinila z obtěžování! Jak reagoval?

Jan Cimický. 3

Autor: stars24.cz, ČTK

31. října 2021 16:50

Psychiatr a spisovatel Jan Cimický odmítl tvrzení zpěvačky a herečky Jany Fabiánové, která ve čtvrtek na sociální síti uvedla, že ji lékař v minulosti sexuálně napadl. ČTK dnes řekl, že podobnému obvinění je těžké se bránit, není si však vědom žádného profesního či osobního selhání.

"Jednoznačně odmítám jakékoli nařčení, které proti mně bylo vzneseno na sociální síti. Ženu, která mě obvinila, jsem znal, léčila se u mě, a já samozřejmě nemohu sdělovat žádné bližší informace," řekl ČTK Cimický.

"Podobnému obvinění je těžké se bránit, nejsem si však vědom žádného profesního ani osobního selhání. Není to pravda. Vzniklou situaci považuji za politováníhodnou snahu o zviditelnění se ve chvíli, kdy se prezident republiky rozhodl ocenit mou celoživotní práci," dodal psychiatr.

Fabiánová podle HN zveřejnila příspěvek na sociální síti v reakci na informaci o tom, že Cimický dostane od prezidenta Miloše Zemana vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti kultury. "Sexuální predátor, který se desítky let schovává za lékařský titul, by neměl získat ocenění za zásluhy v naší zemi," uvedla mimo jiné Fabiánová. Později příspěvek smazala.

O tom, že ji sexuálně napadl psychiatr, ke kterému šla vyhledat pomoc po rozvodu, mluvila Fabiánová podle HN i v pořadu České televize 13. komnata. "Psychiatr mě na druhém sezení sexuálně napadl u sebe v ordinaci. Použil i násilí. Držel mě za temeno hlavy a snažil se mě líbat. Vytrhla jsem se mu a utekla," uvedl mimo jiné herečka. Jméno muže tehdy neuvedla.

Hospodářské noviny v sobotu uvedly, že ze sexuálního obtěžování Cimického obvinily i další ženy.

Cimický dlouhá léta působil v Psychiatrické léčebně v Bohnicích, v letech 1981 až 1996 zde byl primářem socioterapeutického a rehabilitačního oddělení. V roce 1996 otevřel centrum duševního zdraví Modrá laguna, kde působí dodnes.

Témata: Jan Cimický Jana Fabiánová Sexuální obtěžování