Český zpěvák Mikolas Josef, který se v neděli v portugalské metropoli zranil při zkoušce na píšňovou soutěž Eurovize, si dnes v Lisabonu znovu vyzkoušel své chystané vystoupení. Organizační tým i sám zpěvák jsou s výkonem spokojeni, poraněná záda ho sice stále trochu bolí, přesto vydal stoprocentní výkon. I přesto je podle bookmakerů jedním horkých favoritů na vítězství.

"Zkouška dopadla skvěle, všichni jsem s Mikolasovým výkonem spokojeni. Jel na sto procent, i když záda ho ještě trochu bolí," uvedl Potměšil. Dodal, že z choreografie byly při zkoušce vypuštěny nejrizikovější akrobatické prvky. Zda nebudou ani v semifinálovém vystoupení Mikolase Josefa 8. května, zatím není úplně jisté. Dvaadvacetiletý zpěvák se ale podle Potměšila cítí dobře a v pohodě.

Český zástupce na 63. ročníku této soutěže skončil v neděli nemocnici s poraněním krční páteře a nemohl se postavit na nohy. Už krátce poté ale svým fanouškům vzkázal, že vystoupí, ať se děje, co se děje. Podstoupil několik vyšetření a po odpočinku se tak mohl dnes zúčastnit zkoušky.

Skladatel, zpěvák a multiinstrumentalista Mikolas Josef debutoval před třemi lety singlem a videoklipem Hands Bloody. Do širšího povědomí fanoušků se dostal následujícími skladbami Free a Believe. Píseň Believe mu zajistila pozvání od hudebního producenta Nikodema Milewského do Vídně, kde zpěvák dnes převážně žije.

Mikolas Josef - Lie To Me (0:45) | zdroj: YouTube

Mikolas Josef přijel do Lisabonu se svou vlastní písní Lie To Me. Podle sázkařských webů patří stále mezi favority na vítězství spolu s Austrálii, Bulharskem, Francií či Izraelem, ač po nedělním zranění v tabulce sázkařských webů mírně klesl. První místo si stále drží pětadvacetiletá izraelská zpěvačka Netta Barzilaiová.

Slavnostně bude soutěž Eurovize zahájena 6. května v lisabonském muzeu umění, kam vstoupí po modrém koberci všichni soutěžící ze 43 národních delegací. O vítězi se rozhodne ve velkém finále 12. května. Vítěze volí televizní diváci a odborná porota. Do finále automaticky postupují zástupci pěti zemí (Británie, Francie, Německa, Itálie a Španělska), které nejvíce přispívají do rozpočtu pořádající organizace.

Témata:

Mikolas Josef | Eurovize | stars24.cz

Vstoupit do diskuse