Dnes už bezpochyby patří k nejstarším žijícím Čechům. Právě dnes slaví své narozeniny známá sběratelka umění Meda Mládková. Kolik let jí je?

Meda Mládková slaví neuvěřitelné 102. narozeniny, narodila se 8. září 1919 v Zákupech, tedy ani ne rok po založení samostatného československého státu.

Asi nikoho nepřekvapí, že oslavy budou probíhat pod záštitou Musea Kampa, které uchovává uměleckou sbírku Jana a Medy Mládkových. Bohužel, ze zdravotních důvodů se uskuteční bez její osobní účasti.

"V 17.00 si připijeme na její zdraví společně s vámi a s našimi vzácnými hosty, mezi kterými bude i herečka Dana Batulková. Přijďte narozeniny zakladatelky Musea Kampa a celoživotní podporovatelky československého umění oslavit také," láká muzeum na sociálních sítích.

Mládková žila v období komunistické vlády v emigraci, po roce 1989 hledala v Praze prostory vhodné pro vytvoření muzea moderního umění, aby mohla své sbírky zpřístupnit veřejnosti. Objekt budoucího muzea získala Praha od státu v roce 1997 a mecenáška si Sovovy mlýny pronajala od města na 99 let. 

Témata:

Mládková, Meda (sběratelka umění, byla manželkou již zesnulého ekonoma Jana Viktora Mládka) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse