Autobiografie Karla Gotta Má cesta za štěstím jde na dračku. Krátce po vydání se stala bestsellerem, když vyšla 14. července v počtu 30.000 výtisků a během několika dní se vyprodala. Z obchodů nyní zmizel i dotisk.

V České republice je neoficiální hranice bestselleru 10.000 prodaných knih. Dotisky autobiografie se na trhu objevily 21. července, i ty se ale vyprodaly. Kniha je tak nyní opět nedostupná. 

Nové dotisky by se ale měly pravidelně objevovat a dle informací na stránkách českých knihkupectví by ten další měl být za více než měsíc, tedy poslední týden v září.

Karel Gott zemřel 1. října 2019, léčil se s akutní leukemií. Legendě české populární hudby, která ovlivnila několik generací posluchačů, bylo 80 let. Knihu Má cesta za štěstím zpěvák dokončil jen několik týdnů před svou smrtí.

Gott v knize hovoří o svých dcerách, rodinném zázemí, rodičích, kamarádech i zálibách, k nimž patřilo především malování. Vydavatelem obsáhlé publikace, v níž se na téměř 700 stránkách nachází 1800 fotografií a jiných materiálů, je společnost Karel Gott Agency.

Knihu otevírá prolog, který Gott napsal v létě 2019. "Dovedu si představit, že spousta lidí, ať přátel, či známých, kteří prošli mým životem a v knize se nenajdou, může být zklamána. Ale věřte mi, že pokud by se v knize měli všichni objevit, stal by se z mé autobiografie nezáživný telefonní seznam," napsal Gott, který v závěrečných kapitolách popisuje období zápasu s těžkou chorobou.

Vzhledem k tomu, že vdova po zpěvákovi Ivana Gottová získala během uplynulého roku množství fotografií a dokumentů, se termín dokončení plánované autobiografie protáhl. "Jsem si velmi dobře vědoma toho, že žádná jiná autentická autobiografie mého manžela už nebude vydána. Cítila jsem proto povinnost, tyto materiály veřejnosti v knize poskytnout. Byla by veliká škoda, kdybych o ně manželovy příznivce ochudila," uvedla Gottová.

Témata:

Karel Gott | stars24.cz

Vstoupit do diskuse