Česko dnes truchlí za slavného herce. Ladislav Potměšil zemřel ve věku 75 let a jeho druhá žena, herečka Jaroslava Brousková, prozradila, jaké měl poslední přání.

"Podle přání manžela se poslední rozloučení uskuteční v úzkém kruhu rodinném," řekla ČTK jeho druhá žena, herečka Jaroslava Brousková.

Herce si připomínají i jeho kolegové. "Já jsem Láďu obsadil do svého prvního celovečerního filmu, to bylo v roce 1979, který se jmenoval Drsná Planina. Tam měl jednu ze tří hlavních rolí s Jirkou Bartoškou a Ivanem Vyskočilem a myslím si, že zapadl perfektně do toho příběhu," řekl dnes ČTK filmový a televizní režisér Jaroslav Soukup.

"A potom jsem s ním pracoval v průběhu let na dalších filmech jako oba Discopříběhy, hrál mi v Kamarádovi do deště a pak v trilogii bláznivých komedií Byl jednou jeden polda," připomněl.

"Láďa uměl nejen hrát dobře psychologické role, ale objevil jsem u něj, že může hrát i bláznivé komedie. Jako major Maisner v tom exceloval. Discopříběh I a II byly také trochu komediální role, ale reálné, major Maisner je úplně jiné herectví. Ale já jsem tušil, že to v něm je, a risknul jsem to. Dodneška se ty komedie každý rok vysílají, i když od vzniku posledního dílu uplynulo už 23 let," uvedl Soukup.

"Je mi to strašně líto, Láďu jsem měl moc rád," sdělil ČTK Rudolf Hrušínský nejmladší, který ve filmech Discopříběh ztvárnil Jirku Horáčka, filmového Potměšilova syna.

Témata:

Ladislav Potměšil | Jaroslava Brousková | stars24.cz

Vstoupit do diskuse