Ivana Gottová v tomto týdnu prozradila plány ohledně vydání dlouho očekáváné životopisné knihy o manželovi. Na co se mohou fanoušci legendárního Karla Gotta těšit?

Podle popisu na instagramovém profilu má kniha přinést autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé. Součástí bude asi 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů.

"Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii. Knihu dokončil ještě za svého života a intenzivně též pracoval na obrazové dokumentaci až do posledních dnů. Otevřeně hovoří o svém soukromí, dcerách, manželství, ale také o věcech, které byly doposud z různých důvodů zahaleny rouškou tajemství," připomíná se na sociální síti.

Jaký je Gott jako životopisec? "Je ve své inventuře osudu sebekritický i mimořádně upřímný, především v závěrečných kapitolách, v nichž popisuje těžké období zápasu se zákeřnou chorobou," stojí v textu.

"Čtenářům se tak dostává do rukou ucelený, v mnoha směrech strhující obraz osudového vzepětí výjimečné osobnosti, která díky vrozenému talentu, jedinečnému hlasu, nezměrné píli, pracovitosti, poctivosti, slušnosti a osobnímu nasazení rozdávala publiku krásu, radost i sama sebe až do samého konce své životní pouti," píše se v anotaci. 

Témata:

Karel Gott | stars24.cz

Vstoupit do diskuse