Organizátoři pilotního koncertu Šance pro kulturu, který se uskuteční 11. května na Křižíkově fontáně na Výstavišti v Praze, chtějí ukázat, že kultura není nebezpečná. Za přísně dodržovaných protiepidemických opatření se bude až 2500 diváků moci být v sektorech na sezení i na stání.

Zahraje skupina Chinaski, houslový virtuos Pavel Šporcl a divadelní hosté. "Chceme ukázat, že kultura není mor," řekl dnes novinářům Viliam Ďuriš z Asociace promotérů a producentů v oblasti kultury (APPOK).

"Ukážeme, že kultura je bezpečná a naše publikum není horší než fotbaloví fanoušci, kterým byl vstup na stadiony částečně umožněn. Je lepší dělat akce řízeně, než aby se lidé scházeli neorganizovaně," dodal Ďuriš.

Koncert byl původně organizován jako protest proti "kriminalizaci kultury". Akce se nakonec koná ve spolupráci s ministerstvem kultury a ministerstvem průmyslu a obchodu.

"To, že se to uvolňuje, je prakticky moje zásluha, protože já ta jednání, že je nutné kulturu po vzoru jiných zemí otevřít, jsem začal. Minulou středu jsem měl první jednání s ministrem zdravotnictví a od té doby se do toho přidalo i ministerstvo kultury," řekl ČTK Šporcl. "Doufám, že v pondělí na vládě schválí další uvolňování v oblasti kultury. Dnes večer o tom ještě budeme jednat s ministerstvem zdravotnictví," dodal.

Vstupenky si mohou lidé rezervovat v předprodejní síti Ticketlive. Akce není pořádána za účelem zisku, proto bude vstupné pro zaregistrované návštěvníky zdarma. Vystupující umělci se vzdali nároku na honorář a všechny spolupracující společnosti poskytly lidi, materiál a služby na vlastní náklady.

Témata:

Šporcl, Pavel | stars24.cz

Vstoupit do diskuse