Ve věku 77 let zemřel novinář Ota Černý, který dlouhá léta pracoval v České, respektive Československé televizi, kde působil jako šéfredaktor sportovní redakce. Po sametové revoluci moderoval také politické diskuzní pořady.

O úmrtí Otakara Černého (†77) informoval v úterý ráno na twitteru Robert Záruba. „Emeritní/navždy šéfredaktor naší redakce Otakar Černý v noci zemřel. Hodně síly rodině,“ napsal.

Kladenský rodák pracoval v televizi od konce 60. let, původně jako externista, protože odmítl vstoupit do KSČ. V roce 1989 se stal interním členem Redakce zpravodajství, v rámci které moderoval politické diskusní pořady Debata a Co týden dal.

V roce 1998 z České televize na několik let odešel, dva roky dělal tiskového mluvčího tehdejšímu ministrovi zdravotnictví Bohumilu Fišerovi. V roce 2002 se vrátil do ČT v pozici šéfredaktora sportovní redakce a zásadně se podílel na spuštění kanálu ČT sport.

„Muž, který rád posouval hranice, nic neměl za nemožné a pomohl objevit mnoho velkých věcí: nápaditý jazyk sportovní reportáže, krátké otázky, televizní debaty, sportovní kanál a Jardu Jágra,“ zhodnotil Černého novinářskou práci Záruba.

Témata:

černý, otakar | stars24.cz

Vstoupit do diskuse