Seriály z dílny Františka Filipa viděl snad každý Čech, není tedy divu, že zpráva o jeho skonu zasáhla velkou část populace. Poklonu zesnulému režisérovi na sociální síti vystřihla třeba Monika Absolonová.

Českou uměleckou sféru v sobotu zasáhla smutná zpráva, v úctyhodném věku odešel do filmařského nebe režisér František Filip (†90). Informace zasáhla také Moniku Absolonovou, která své pocity shrnula na instagramovém profilu.

„Ano, 90 let je úctyhodných, ale mohl tu ještě být, nebýt covidu. Moc mě to mrzí. Upřímnou soustrast rodině a všem blízkým,“ napsala zpěvačka, která jeho dílo evidentně měla ve velké oblibě.

Filipovy seriály patřily k těm nejoblíbenějším, proto je zpěvačka přesvědčená, že se diváci mohou považovat za jeho blízké. „To jsme díky jeho umu a odkazu vlastně všichni, protože Chalupáře, Byl jednou jeden dům a mnoho dalších seriálů či filmů milujeme všichni,“ konstatovala.

Absolonová režisérovi poděkovala a popřála šťastný let do nebe. Na závěr prozradila svého osobního favorita. „Já třeba zbožňuju Ikarův pád s panem Menšíkem,“ dodala.

Témata:

Absolonová, Monika | František Filip | stars24.cz

Vstoupit do diskuse