Herec a ředitel pražského Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer neplánuje nyní oslavy svých sedmdesátých narozenin, které připadnou na 10. ledna. Zatímco šedesátiny oslavil setkáním s přáteli v pražské restauraci U Kalicha, kterou nyní provozuje jeho synovec, v současné době vzhledem k protipandemickým opatřením bude pouze s manželkou.

"Letos nemůžu pozvat kamarády, takže to škrtám a budu sedmdesátku slavit až za rok," řekl v rozhovoru s ČTK. Töpfer tak letos nezopakuje charitativní akci, kdy před deseti lety většina příchozích vyhověla jubilantovu přání a peníze, které by investovala do darů pro něj, poukázala na konto klubu Hornomlýnská - Filipovka Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Představitel vrchního strážmistra Arazíma je jejím patronem. "Tehdy se na odlehčovací službu pro handicapované vybralo přibližně 140.000 korun, bohužel to letos nemůžu opakovat, tak snad za rok," podotkl.

Bývalý ředitel pražského Divadla na Fidlovačce od 1. září 2012 šéfuje v Divadle na Vinohradech. "Jsem tady rád a myslím, že lidé v tomto souboru jsou také rádi, že tady jsem. Korona na nás klade nároky, se kterými jsem nepočítal, nikdy jsem si nemyslel, že budu krizovým manažerem. Ale zvládnout se to dá, protože soubor je semknutý a pilný. Všechno je tady bezvadné, jenom nám chybějí diváci," uvedl Töpfer.

V divadle se pracuje, i když je zavřené. V těchto dnech zde mimo jiné v Töpferově režii zkouší komedii Slaměný klobouk, jejíž premiéra byla původně plánována na 25. listopadu 2020. "Až nás PES otevře, jsme připraveni hrát pro lidi, kteří se k nám už těší. Teď si nemůžeme sami nic plánovat. Asociace profesionálních divadel jedná s ministrem zdravotnictví (Janem Blatným), zda by k částečnému uvolnění pro divadla mohlo dojít již ve třetím stupni systému PES, ale obávám se, že to nebude tak jednoduché," uvedl.

Vedle vedení vinohradského divadla hraje Töpfer v několika inscenacích současného repertoáru, například v klasickém dramatu Návštěva staré dámy s Dagmar Havlovou. "Byl to jeden z nejnavštěvovanějších titulů. Bohužel jsme ho hráli naposledy před rokem a od té doby jsme neměli možnost. Ale nestěžuji si, někteří lidé dnes řeší horší problémy," podotkl.

Témata:

Töpfer, Tomáš | stars24.cz

Vstoupit do diskuse