Česká televize dnes zcela nečekaně oznámila, že v jejích řadách končí jedna z výrazných tváří zpravodajství. Moderátorka Událostí Daniela Písařovicová se rozhodla, že s koncem roku Kavčí hory opustí.

Výkladní skříní zpravodajství České televize je samozřejmě hlavní zpravodajská relace Události. Tu již před časem opustila Světlana Witowská, kterou mohou diváci dál vídat alespoň v Interview ČT24. Dnes odpoledne byl na sociálních sítích oznámen další odchod.

Po šestnácti letech veřejnoprávní služby v lednu televizi opustí Daniela Písařovicová, která zveřejnila krátký vzkaz. V něm poděkovala ČT za to, že se mohla posouvat a učit novým věcem. Kolegům popřála hodně štěstí v dalším vysílání.

„Nebylo to snadné rozhodování. Ale cítím, že pro mě teď nastal čas na změnu. Na zvolnění a na to, abych se učila zase nové věci,“ uvedla v prohlášení Písařovicová, která si svého času k moderování zpravodajství přidala i účast v taneční show StarDance.

Zatím není jasné, zdali bude televize hledat za končící moderátorku nějakou náhradu. Už po konci Witovské ale do hlavní relace přibyly dvě nové tváře – Linda Bartošová a Jana Peroutková.

Témata:

Daniela Písařovicová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse