Zdravotně indisponovaný Josef Laufer: Problém s češtinou!

Yvetta Blanarovičová a Josef Laufer 2

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

10. prosince 2020 9:05 | Aktualizováno: 10. prosince 2020 22:02

I po mnoha měsících hovoří zprávy o tom, že Josef Laufer leží v bezvědomí v nemocnici. Čekání na uzdravení se dál protahuje, což mrzí jeho rodinu, přátele i fanoušky. Všichni ale věří ve šťastný konec.

Josef Laufer měl na člověka, který se narodil na přelomu 30. a 40. let minulého století, opravdu zajímavé dětství. Jen pro připomenutí – narodil se ve francouzském Sables d'Ollone. Jeho otec byl českého původu a matka rodilá Španělka. Pak žil v Anglii, kde otec do roku 1947 pracoval jako vojenský lékař.

Před lety na návrat rodiny do Čech zavzpomínal v rozhlasovém pořadu Hvězdy vinylu. Otec se prý tenkrát chtěl obratem vrátit do Anglie, když zjistil, že nikdo z jeho židovské rodiny už nežije. Jenže se k moci dostali komunisté a spadla klec.

Češtinou se přitom u nich doma tenkrát rozhodně nemluvilo. „ A on i se španělskou ženou a dvěma dětma, který nemluvily česky, šel do pohraničí,“ uvedl před lety Laufer s tím, že tatínek pracoval jako obvodní lékař ve sklárnách a dolech.

Nakonec se dočkal kariérního postupu. „Ale protože byl úžasný expert jako dětský chirurg, ortoped, pozvali ho na Karlák do Prahy a od padesátého roku jsme už pak bydleli v Praze,“ dodal zpěvák a herec.

Témata: Josef Laufer