Barbora Kodetová nemá práci: Rozechvěla hlasivky a všichni jen zírali!

Barbora Kodetová na Žilní klinice. 4

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

2. prosince 2020 20:28

Barbora Šporclová Kodetová, známá česká herečka a manželka houslového virtuosa Pavla Šporcla, stejně jako mnozí z jejího oboru, v současné době nemá práci. Barbora se tím ovšem nenechává vyvést z míry. Volný čas věnuje rodině, přípravám na budoucí vystoupení, svému nově objevenému talentu a… zdraví. My jsme Barboru potkali na Žilní klinice primáře Oty Schütze na pražských Vinohradech, kam šla na kontrolu křečových žil.

Zdraví je na prvním místě. Je základním kamenem, na němž stavíme vztahy i kariéru. Své o tom ví i krásná herečka Barbora Šporclová Kodetová. Křečové žíly, ke kterým má díky genetickým predispozicím zděděných po rodičích sklony, je třeba hlídat.

„Jak můj otec, tak moje maminka měli křečové žíly. Je to genetická predispozice, není to nic příjemného ani hezkého. K panu primáři docházím už přes 5 let na doporučení mé maminky. Obě jsme u něj prodělaly kosmetickou operaci drobných křečových žil a odstranění metliček, výkony byly vždy naprosto bez problémů. Přece jen jsem herečka a byla bych limitována, kdybych nemohla nosit krátké sukně. Také se ráda cítím dobře. A ráda vím, že nikde nehrozí nějaký zdravotní problém,“ řekla Barbora. Pak už přišla řeč na příjemnější věci.

„Víte, já jsem vždy zpívala, ale nikdy by mě nenapadlo, že se zpěvem budu živit. Zpívala jsem si jen pro radost. Až když mě náhodou slyšela zpívat naše přední sopranistka, držitelka tří Thálií, Jana Šrejma Kačírková, a dodala mi sebevědomí, jsem se odhodlala začít trénovat a pracovat na sobě s cílem udělat si koncert k narozeninám,“ přiznala se herečka.

Oslava narozenin, kde Barbora i vystupovala se svým zpěvem, se uskutečnila v září. Od té doby už jsme měli možnost Báru vidět například na charitativním koncertě k 31. výročí sametové revoluce, který probíhal online a kde Barbora vystupovala po boku svého životního partnera Pavla Šporcla. Barbora naznačila, že to určitě nebylo naposledy.

„Na podzim už jsem měla mít několik svých vystoupení a momentálně pracuji na třech samostatných programech. Ke zpěvu přistupuji s pokorou. Na hlase pracuji denně a vím velmi dobře, že 30 let praxe nedoženu. Vycházím proto z možností, které mám a osobních, chcete-li lidských, zkušeností. A doufám, že budu mít možnost předat své city, pocity, životní názor ostatním. Uvidíme, kam mě tato nová etapa mého života dovede,“ rozjímala herečka.

A na co se těší do příštího roku? „Těším se na sluníčko, na práci, na rozesmáté diváky po představení. Na to, až dcery budou moct chodit do školy bez omezení. Až se my všichni opět nadechneme. Až se budu moct setkat s kamarádkami na kávu. Těším se, až se nám vrátí zpět normální život. Věřím, že z této doby vyjdeme jako národ posíleni.“

Témata: Barbora Kodetová