Umělci si připomněli 17. listopad: Farna jako první, Stárková zpívala hymnu!

Ewa Farna

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz, ČTK

17. listopadu 2020 21:53

Umělci sehráli svou roli během událostí 17. listopadu 1989, a tak není divu, že mnozí z nich dnes i v této těžké době vystoupili. Byla mezi nimi například Ewa Farna, hymnu ale zpíval někdo jiný.

Několik desítek umělců a řečníků se dnes zapojilo do kombinovaného přenosu Koncertu pro budoucnost 2020, který on-line pod záštitou Festivalu svobody pořádal Nerudný fest.

Akce se bez přítomnosti diváků přenášela z Václavského náměstí, kde se představili řečníci s projevy, a z Obecního domu, odkud zahráli hudebníci. Jako první za umělce vystoupila Ewa Farna. V závěru herečka Erika Stárková zazpívala státní hymnu. Jako poslední vystoupil Michal Prokop se skupinou Framus Five.

Ve vnitřních prostorách Obecního domu se, rovněž bez návštěvníků, střídali hudebníci. Byli mezi nimi například The Plastic People of the Universe, Ondřej Gregor Brzobohatý, Jiří Schmitzer, Tomáš Klus, Iva Bittová, Ivan Hlas Trio, Klára Vytisková & Albert Černý, Michal Horák nebo skupina Megaphone.

Akci uváděla Linda Bartošová z České televize a Jindřich Šídlo z portálu Seznam Zprávy. Občané také využívali možnost posílat on-line vzkazy republice, které pořadatelé vysílali napříč celým programem.

Témata: Ewa Farna Erika Stárková 17. listopad 1989 17. listopad