Režisér a autor knihy Nouzový stav Ivan Fíla na Facebooku prozradil, že onemocněl covidem-19. A ten z něj prý udělal trosku!

"Tři dny předtím jsem uběhl na jeden zátah 12 km, skákal přitom přes švihadlo, jak to pravidelně dělám. V létě jsem vystoupal na sedm nejvyšších vrcholků Jeseníků, ušel přes 500 km, udělal přes 2500 fotek pro svoji novou knihu, cítil jsem, že snad nikdy předtím jsem na tom nebyl kondičně lépe, dokonce jsem zvažoval začít trénovat na maraton," svěřil se.

Stačilo ale pár hodin, a covid-19 z něj podle jeho slov "udělal doslova trosku". Podle příznaků, které popisuje, na tom není nejlépe.

"Čtyřicítky horečky, dušnost, záchvaty kašle, bolest na plicích, nebyl jsem schopný ujít krok," vyjmenovává.

Tvrdí o sobě, že nikdy nebyl vážně nemocný, a bez fyzické a psychické kondice by pravděpodobně skončil v nemocnici na lůžku.

"Nepíšu to, aby mě někdo litoval, chci jen, aby ti, kdo covid zlehčují jako ,chřipečku' nebo ho díky mnohým dezinformačním webům považují za spiknutí Billa Gatese či za jiné nesmyslné konspirační teorie, nebo věří několika našim známým osobnostem, které se staly součástí opozičních hrátek a egoisticky sledují jen své vlastní cíle," dodal.

Témata:

Ivan Fíla | stars24.cz

Vstoupit do diskuse