Renata Schnabelová
stars24.cz

Milovaná divadelní a filmová herečka Květa Fialová, která minulý týden zemřela, skonala podle informací na zástavu srdce. Jenže ve skutečnosti zemřela legendární Tornádo Lou z filmu Limonádový Joe na něco trochu jiného. Co bylo tedy příčinou této smutné události?

Zprávu o hereččině smrti potvrdila minulý týden její dcera Zuzana Hášová a dodala, že je ráda, že teď bude duše její milované maminky konečně pořád vedle ní. Ještě pár dní před hereččiným odchodem z tohoto světa vtipkovala na téma smrti těmito slovy: ,,A nevadí mi ani smrt! Smrt je nejlevnější cestovka! A já jsem zvědavý turista.‘‘ Coby buddhistka totiž neměla Fialová žádný strach ze smrti. Věřila totiž v reinkarnaci a samozřejmě v to, že pokud se sem její duše má vrátit, jednoduše se tak stane.

Podle posledních informací herečky Nadi Konvalinkové (66) ale Květa Fialová nezemřela na srdeční selhání, nýbrž na celkovou otravu organismu. Podle ní totiž Fialová prodělala před třemi lety rozsáhlý infarkt a od té doby pracovalo její srdce jen na třicet procent. Konvalinková také dodala, že Fialové patří její velký obdiv za to, jak statečně s diagnózou bojovala a že je jejím velkým příkladem, svěřila se serveru super.cz. Obdivuhodný ale byl především pozitivní přístup, jaký herečka k nemocím měla.

Tak či onak, přišlo Česko o geniální herečku. Díky filmům a divadelním hrám, ve kterých zazářila, si ji ale můžeme připomínat i nadále.

Témata:

Květa Fialová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse