Herečka Veronika Freimanová, která 24. září oslaví pětašedesáté narozeniny, hraje v divadle a dostává i výrazné role, hlavně komediální, před filmovou a televizní kamerou. Stále půvabnou herečku, která za mladistvý vzhled prý nejvíc vděčí babičce, jež se dožila 104 let, nejnověji diváci vídají v Divadle Bez zábradlí, hrála i v řadě dalších divadel. Je také podruhé šťastně vdaná.

Její cesta k herectví byla celkem přímá. Dcera operního režiséra a pedagoga pražské HAMU Přemysla Freimana začínala v dramatickém kroužku, v patnácti přešla do divadla Křesadlo a po dvou letech na ekonomické škole zamířila na konzervatoř. Do roku 1995 hrála dlouhá léta v Činoherním klubu, nejnověji účinkuje hlavně v Divadle Bez zábradlí. Před kamerou debutovala v roce 1973, její nejslavnější rolí zůstává přátelská a trochu naivní učitelka Hanka z komedie Sněženky a machři (1982).

V posledních letech nejvíce zaujala komediálními rolemi ve filmech Snowboarďáci, Rafťáci, Sněženky a machři po 25 letech či v seriálu Vyprávěj. Zatím naposledy si zahrála v seriálu Strážmistr Topinka, jehož první díl měl premiéru loni v lednu, nebo v nové české fantasy pohádce Princezna zakletá v čase, která nedávno vstoupila do kin.

S prvním manželem, kameramanem a režisérem Jaroslavem Brabcem prožila pražská rodačka téměř třicet let a mají spolu dvě dcery. Konec dlouholetého vztahu přišel v roce 2008 poté, co se režisérovi narodila nemanželská dcera, kterou má s Olgou Menzelovou, manželkou nedávno zesnulého slavného režiséra. "Manželství je pro mě špatná zkušenost a svůj nový vztah bych tímto svazkem vlastně ani pošpinit nechtěla," říkala ještě dlouho po seznámení s architektem Vladimírem Boučkem. Nakonec ale změnila názor. Vzali se v roce 2013.

Témata:

Freimanová, Veronika | stars24.cz

Vstoupit do diskuse