Karel Gott nedávno vystrašil Čechy, když prohlásil, že za rok tady už možná nebude. Teď ale učinil další, a mnohem více zarážející přiznání.

Karel Gott nedávno vystoupil na Českém plesu 2018, kde během půlhodinového vystoupení uchvátil publikum. Lidé tleskali a kochali se pohledem na mistra české hudební scény, pak ale přišel radikální zvrat.

Gott se totiž snažil pobavit hosty, což se ale moc nepovedlo. Prohlásil totiž, že za rok by tu už nemusel být. "Jsem rád, že mě organizátoři pozvali letos, a na až na další ročník. Kdo ví, co se mnou za rok bude a kde budu," uvedl dříve.

Nyní ale přiznal, že pochyboval o tom, jestli nad rakovinou, se kterou bojoval před několika měsíci, zvítězí. Existují totiž dva typy lidí, první se s nemocí snaží bojovat, druzí ji podlehnou. A Gott se s ní smířil.

"Patřil jsem k těm druhým. Říkal jsem si, co bych na tom měnil? Co bych se rouhal? Jakmile jsem se ale začal dostávat do formy a opět vystupovat, hned jsem cítil, že mi je dobře a že jsem zpátky doma," řekl Gott v rozhovoru pro týdeník Téma.

Poté, co se dozvěděl diagnózu, okamžitě nastoupil léčbu. Věřil ale, že se uzdraví. "Hlavně jsem věřil, že se navrátím. Chtěl jsem jít zase od začátku. Nejdřív jsem se vrátil na klubovou scénu a potom po malých krůčcích přišel koncert v Divadle Hybernia," vysvětlil.

Gotta už několik let provázejí zdravotní problémy, zejména od roku 2015. Před třemi lety nejdříve podstoupil operaci kvůli akutní příhodě břišní. Poté lékaři oznámili, že u Gotta diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinův lymfom.

Zpěvák ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu. Koncem předloňského února prodělal poslední chemoterapii a pozdější vyšetření ukázala, že jeho nádorové onemocnění zcela vymizelo. V květnu 2016 podstoupil dlouhodobě plánovanou operaci v dutině břišní a v listopadu téhož roku operaci ploténky.

Komplikace se mu ale nevyhnuly ani v následujícím roce. Počátkem roku 2017 podstoupil operaci kvůli akutní střevní neprůchodnosti způsobené srůsty. 

Témata:

Karel Gott | stars24.cz

Vstoupit do diskuse