Petra Sedláčková
stars24.cz

Herec a šéf Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se netajil tím, že v nedávných prezidentských volbách podporoval exšéfa Akademie věd ČR Jiřího Drahoše. Vítězstvím Miloše Zemana je sice zklamán, neznamená to prý ale, že se chystá utéct ze země nebo snad oběsit.

Hrušínský vysvětluje, že se k politice vyjadřuje nejen jako herec, ale i občan České republiky, který platí daně. Díky tomu má podle jeho názoru stejné právo vyjádřit se k čemukoliv, jako kterýkoliv jiný občan. „Mně se nelíbí, že naše země směřuje trochu jinam, než jak byl ten směr vytyčen po roce 89, nelíbí se mi, že ztrácíme v mnoha ohledech některé části naší svobody,“ řekl herec v rozhovoru pro Luxury Prague Life.

Někdo se jej už prý ptal, proč se nezačal ozývat dřív. „Tak na to říkám, že někdy v 90. letech začali krást někteří politici, ale kradly se jen peníze. Teď se peníze kradou taky, ale krade se nám i svoboda a to považuji za mnohem nebezpečnější a za mnohem horší. Když ti zakážou mluvit, cestovat nebo vidíš, že jsou tendence obehnat znovu republiku ostnatým drátem, uzavřít hranice pod záminkou, aby k nám nikdo nepřišel, tak to se mi hrubě nelíbí a strašně bych si přál, aby tyto tendence přestaly,“ popisuje.

Otevřeně také přiznal, že z výsledků voleb je zklamaný. „Bylo to jen o pár hlasů. Ten náskok byl nejtěsnější možný, jak mohl být. Spíš mě mrzí, že to je ztráta dalších let, kdy už se republika mohla ubírat úplně jiným směrem. Mohla znovu nabývat důvěry,“ posteskl si Hrušínský.

Zmínil také, že nově zvolenému prezidentovi gratuloval hlavní představitel Ruska a Číny a pak slovenský prezident Andrej Kiska. „Jinak nikdo. Ani jeho oblíbenec Donald Trump. To je samo o sobě velmi varovné. Ale že bych se šel kvůli tomu někam věšet, to zase ne,“ tvrdí divadelní principál.

Dokonce prý ani nemá v úmyslu emigrovat, jak někde napsali. „Rozhodně se k něčemu podobnému nechystám," směje se Hrušínský. „Dokonce psali, že jsem mejloval paní Kornové, že musíme emigrovat! Jenže já paní Kateřinu Kornovou vůbec neznám. Nikdy v životě jsem se s ní neviděl, ani si s ní nemejloval," dodal Hrušínský.

Témata:

Hrušínský, Jan | Miloš Zeman | prezidentské volby 2018 | stars24.cz

Vstoupit do diskuse