Bývalý bulvárník a politik Pavel Novotný se drsně vysmál nechvalně známému prokremelskému aktivistovi Jiřímu Černohorskému. Ten zveřejnil rozzuřené video, na kterém mluví o tom, že Novotného a další české politiky by měli pověsit.

Aktivista Jiří Černohorský, veřejně známá postava české proruské a extremistické scény, se pořádně naštval. Důvodem je verdikt Obvodního soudu pro Prahu 8, podle kterého se bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS) nedopustil trestného činu, když na sociálních sítích na adresu prezidenta Miloše Zemana mimo jiné napsal, že „je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini".

„Takže jestliže soud vlastně řekl, že vyzývat k tomu, že je potřeba podřezat prezidenta této země Miloše Zemana jako svini, nic není, nic neznamená, tak potom mě těžko může někdo popohánět za to, že řeknu, že takové lidi jako je Kalousek, Štětina, Schwarzenberg, Kolář, Novotný – to neonacistický řeporyjský prase, jako je blbec Hřib, jako jsou další tito Fialové z ODS, Hermanové, Bělobrádkové z KDU-ČSL a podobní, kteří se bratříčkují se sudetoněmeckým landsmannchaftem, tak že jim patří trest nejvyšší, tak mě za to nikdo nemůže popotahovat,“ zuří na videu viditelně naštvaný Černohorský.

Tím ale nekončí. „Protože já vlastně mohu říci, že patří pověsit, protože to vlastně není vyzývání k násilí. Jestliže soud řekne, že podřezat jako svini prezidenta této země je jenom přestupek,“ dodává nasupený proruský aktivista.

Video s jeho prohlášením, které viděly tisíce lidí, na svém facebooku sdílel i jeden ze jmenovaných politiků – starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). Ten dal jasně najevo, že se Černohorského a jeho výhrůžek nebojí. Naopak se mu pořádně vysmál!

„Hele jako sorry, jo, ale ten Jirka Černohorský má velice pěkný přednes. Fešák si tohle postavit na pět minut, takovou best offku svojí, tak s tím může regulérně jezdit po zábavách, no ne? PS: Miluju, když vyslovuje příjmení knížete... Plus dodávám, že se tam odvolal SZ a jde to normálně k hlavnímu líčení, tedy celé to video je zcela mimo.. Ale že je to zlaťák?“ baví se nad slovy aktivisty Novotný.

„Hysterik Jirka by byl dobrý recitátorem. kdo zná přednes básně Dukla Ivana Skály od Ludmilky Pelikánové, ten ví, o čem mluvím,“ dodal Novotný.

Témata:

Pavel Novotný | Jiří Černohorský (proruský aktivista) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse