Libor Frýdl
stars24.cz

Jiří Pomeje je po operaci rakoviny hrtanu stále hospitalizován v nemocnici. Jeho zdravotní stav se lepší, vidět ho ale musí být i tak pro rodinu velmi těžké.

Pomejeho stav se postupně lepší. Po operaci má stehy v jícnu a je na tekuté stravě, přesto si pochutnává třeba na zmrzlině. 

"Sondu do žaludku pro přijímání potravy má ale stále zavedenou, a dokud se nedostane do stavu, kdy bude moci polykat a pít vše, lékaři mu ji nechají i domů. Zvládá to ale perfektně, sám si už do ní injekční stříkačkou vpravuje tekutou stravu," tvrdí Blesk.

Jiří Pomeje už téměř rok bojuje s rakovinou hrtanu. Oporou v jeho těžké chvíli není jen jeho rodina, ale i veřejnost a dokonce i kolegové.

Známý český herec, moderátor a dabér se teď dočkal podpory i od jiného známého kolegy. Český hlas Vinnetoua Stanislav Fišer mu poslal vzkaz. „Milý kolego, s politováním jsem přijal informaci, že vás čeká stejný osud jako mne. Držte se, protože to nebude lehké! Ale zcela jistě máte vedle sebe milující rodinu, která vám bude oporou. Buďte silný… A věřte v lepší zítřky,“ napsal Pomejemu.

Jiří Pomeje se operaci dlouho bránil. Nakonec ale změnil své rozhodnutí. „Na základě posledních informací se pan Pomeje nakonec rozhodl pro rozsáhlou onkologickou operaci i přesto, že má velká rizika. Chirurgický zákrok je dle výsledků vyšetření, které pacient podstoupil, nezbytně nutný. To však po celou dobu léčby lékaři panu Pomeje dlouhodobě doporučují,“ sdělila mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke. 

Operace proběhla úspěšně a my budeme doufat, že se Jirka opět postaví na nohy!

Témata:

Jiří Pomeje | stars24.cz

Vstoupit do diskuse