Vítěze letošních hudebních Cen Anděl vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru vyhlásí v pozdějším termínu. Kvůli zákazu všech sportovních a zábavních akcí nad 100 účastníků, který platí do odvolání, nebude možné uskutečnit slavnostní večer v původně naplánovaném termínu 31. března.

Předávání nejstarších tuzemských odborných hudebních cen se mělo uskutečnit v pražském O2 universu. Galavečer byl letos nově otevřen i veřejnosti. Nové datum předávání Cen Anděl a televizního přenosu bude oznámeno.

Favoritem letošních Andělů je Vladimír Mišík, který s albem Jednou tě potkám získal šest nominací. Tři nominace má za svou desku Září hudební kolektiv Zvíře jménem podzim, po dvou nominacích mají Mirai s albem Arigató, Vypsaná fixa a jejich Kvalita a Berenika Kohoutová s deskou Holka roku nebo Beata Hlavenková se sólovou deskou Sně. První kolo hlasování skončilo 20. ledna.

Celkově v něm pod dohledem notáře v 15 kategoriích hlasovalo 351 členů České hudební akademie, kterou tvoří hudební odborníci z řad novinářů, dramaturgů, pořadatelů koncertů i muzikantů, dosavadních držitelů Anděla.

Témata:

Ceny Anděl | Berenika Kohoutová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse