Karel Gott není jediný! RAKOVINA si vzala i tyto slavné české umělce!

Helena Růžičková

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

23. února 2020 11:48

Rakovina je zákeřná nemoc a ne všichni lidí ji dokážou porazit. Rakovina nedělá rozdíly, vybírá se ve všech vrstvách lidí včetně světoznámých osobností. I mezi českými umělci se najdou tací, kteří boj s nemocí prohráli, přičemž mezi ty nejvýraznější patří za poslední měsíce Karel Gott. Nemoc si ale vybrala životy i několika slavných českých herců a hereček.

Helena Růžičková (†67)

Herečce, která zářila v komediích Zdeňka Trošky Slunce, seno, diagnostikovali rakovinu v roce 2002. Populární herečka se zákeřnou nemocí dva roky bojovala a psala o svém životním osudu knihu. Svůj boj ale prohrála, zemřela po dvou letech v plzeňské nemocnici.

Věra Galatíková (†69)

Hvězda Národního divadla podlehla rakovině v prosinci 2007. Se svou nemocí bojovala statečně celých pět let, bohužel marně. Nestačilo ani to, že přestala kouřit...

Josef Vinklář (†76)

Populární český herec známý jako doktor Cvach z normalizačního seriálu Nemocnice na kraji města také svedl nerovný boj s rakovinou. O své nemoci mluvit nechtěl a nakonec jí podlehl v nemocnici Na Homolce v září 2007.

Boris Rösner (†55)

Bez cigarety si ho nikdo asi ani neuměl představit. A to se mu také stalo osudným. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu plic a zemřel na ni v květnu 2006. Boris Rösner v tom období exceloval na prknech Národního divadla a jeho smrt zasáhla širokou veřejnost.

Karel Černoch (†64)

Oblíbený zpěvák doplatil na rakovinu tlustého střeva. Lékaři ji u něj našli v roce 2006. Ještě po roce se ochotně bavil s novináři - to bylo na Vánoce 2007, o pár dní později 27. prosince zemřel.

Témata: nemoc rakovina Helena Růžičková