Rok 2020 by se dal nazvat rokem zesnulého zpěváka Petra Muka. Letos bude totiž mít hned několik výročí. A nejen to.

Petr Muk byl miláčkem Čechů v květnu 2010 ve svých pětačtyřiceti letech, ale nečekaně zemřel. V pražském bytě ho ráno našla udušeného na podlaze jeho manželka Eva. První výročí je tedy velmi neslavné. Letos uplyne 10 let od jeho tragické smrti!

Zpěvákova smrt byla nejprve opředena mnoha mýty. Nebylo totiž žádným tajemstvím, že trpěl depresemi. Proto se předpokládalo, že se předávkoval léky. Pitva ale prokázala jinou příčinu.

Mukovi sice v krvi koloval lék na depresi, ale v běžném množství, jaké užívají i jiní pacienti. Horší to však bylo s alkoholem. Když později v noci začal zvracet, s 2,65 promile alkoholu v krvi nebyl schopen si sám pomoci. A tak se udusil zvratky. Dusil se prý přibližně minutu a zemřel v bolestech.

Petr Muk se narodil 4. února 1965 v Českém Krumlově. Od svých 15 let hrál a zpíval s různými punkovými a undergroundovými skupinami. Od roku 1985 působil se skupinou Oceán a od roku 1992 vystupoval s formací Shalom.

Letos by tak oslavil i jedno radostnější výročí. Měl by totiž zanedlouho 55. narozeniny, kterých se ale bohužel nedožil.

Jeho památka přesto žije dál. Před pár dny totiž vyšla nová hudební kompilace Sny zůstanou, na níž se Muk představí právě s kapelami Oceán a Shalom. Nejde však o poslední poctu, které se letos dočká. Ty další jsou ale zatím zahaleny tajemstvím.

Témata:

Muk, Petr | stars24.cz

Vstoupit do diskuse