Chvíle, kdy Karel Gott pobouřil národ! Po těchto slovech VZAL ZPÁTEČKU!

Karel Gott 13

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

26. prosince 2019 15:03 | Aktualizováno: 27. prosince 2019 14:02

Zesnulý zpěvák Karel Gott byl miláčkem českého národa. Existovaly ale chvíle, kdy mu někteří nemohli přijít na jméno. Například když prohlásil, že uprchlická krize má za cíl oslabit Evropu.

"Ten pramen strašáků, které na nás vypouštějí média, přece někde je a má nějaký cíl. Teď jsou to zrovna ti uprchlíci za branami. Ale o to tolik nejde, co to je zrovna teď. Mluvím spíš o celém tom pravěkém způsobu, jak udržovat lidi v poslušnosti - nahánět jim strach," uvedl před lety Gott.

"Ostatně podívejte, jak se takové věci pravidelně opakují. Byli tu sebevražední útočníci v Paříži. Pak velká aféra s uprchlíky v Kolíně nad Rýnem a v dalších městech, kde obtěžovali ženy. A sotva to trochu utichlo, hned se objeví další útok. Nečekaně, přímo v centru evropského dění - v Bruselu," řekl Gott časopisu Týden s tím, že uprchlická krize se dává za vinu náboženství, ale to s tím nemá co dělat.

Myslel si také, že stojí za problémy s migranty snaha oslabit Evropu. "Pokus dostat sem diverzanty je jen moderní způsob války. Dělají to důmyslně, strkají před kamery novinářů děti. Viděli jste to také, ne? Nepřemýšlíte o tom? Podívejte, jak se ty děti prosebně dívají... A nepomozte jim... Ale za nimi jsou k zahlédnutí mladíci s mobilními telefony, kteří kalkulují, posílají si zprávy a tvrdí, že jdou za příbuznými do Evropy," uvedl tehdy a dodal, že migranti jsou oblečení jako málokdo v Praze.

Následně si ale nasypal popel na hlavu a přiznal, že komentování uprchlické krize přehnal. "V době léčby jsem zprávy sledoval se zájmem. To jsem si dovolit mohl. Ale co jsem si dovolit neměl, tak je v jednom interview komentovat. To jsem si dovolil moc," napsal tehdy magazínu OnaDnes.cz Gott.

Témata: Karel Gott