Letošní štědrovečerní pohádka Princ a půl království diváky rozhodně nezklamala tolik, jako se to povedlo některým v předcházejících letech. Kde se film, ve kterém se před kameru vrátil Marek Eben, natáčel?

Ke Štědrému dni už tradičně patřila nová pohádka veřejnoprávní České televize. Recenzi štědrovečerní pohádky Princezna a půl království, ve které se před kameru vrátil Marek Eben, jsme vám přinesli už včera.

Letošní vánoční pohádka si nevede špatně ani mezi uživateli Česko-Slovenské filmové databáze. Zdejší recenzenti ji během prvních pár hodin ohodnotili průměrným hodnocením 64 %. Nejen dětské diváky ale po včerejšku zajímá, kde všude se film natáčel. 

Kupříkladu království prince Egona představovaly zámky ve východočeském Hrádku u Nechanic a moravskoslezském Hradci nad Moravicí. Princeznino království bylo zase na moravském hradě Bouzov.

Filmaři a herci ovšem zavítali také na další místa, mezi které patří soubor lidových staveb Veselý Kopec, jeskyně Pekárna v Moravském krasu, do Kolína, kostela v Sudicích nebo zámeckého parku ve Veltrusích. 

Témata:

film Princezna a půl království | Eben, Marek | Matouš Ruml | Jakub Prachař | stars24.cz

Vstoupit do diskuse