Sobotní tragická smrt herce Jana Třísky stále vyvolává otázky. Spekulace o možné sebevraždě byly vyvráceny, nejasný však zůstává samotný důvod smrtelného pádu oblíbeného herce. Dalším smutným zjištěním byl fakt, že Tříska de facto neměl šanci ošklivý pád přežít. Na místě jeho dopadu totiž hladina dosahuje jen asi půl metru.

,,Je třeba si uvědomit, že kromě těch dvou plavebních kanálů, je tam tak 50 až 70 centimetrů vody. Takže když skočíte, je jasné, že se člověk zmrzačí,‘‘ prohlásil k tragédii Roman Kotrč, který dohlíží na práci ochranky na Karlově mostě.

,,Lidé tam lezou pořád, obzvláště je to nyní velice módní u Asiatů. Hodně se nám tam pohybují ve svatebních šatech a fotografové jsou někdy až agresivní. Ale když se jim to důrazně vysvětlí, tak poslechnou a slezou,‘‘ dodává k momentální situaci na oblíbené pražské památce.

Ochranka má za úkol neustále monitorovat dění na mostě. V případě nebezpečného či podezřelého chování návštěvníků má ochranka právo okamžitě zakročit a zavolat policii. Proč se tedy Janu Třískovi nedostalo pomoci, ještě než omylem spadnul do ledové Vltavy? ,,Ochranka přesně ví, co má dělat. Zakročila by. Ale pan Tříska se choval úplně normálně, byl v klidu. Nemohli dělat nic víc než ho vyzvat, aby slezl, protože naše pravomoci jsou velice omezené. Tak ho vyzvali. Nic jiného dělat nemohli, ‘‘ dodává Kotrč.

Několik videí s hercovým bezvládným tělem nadnášeným ledovými vlnami koluje po internetu. Samotný počátek pádu ale bohužel nezachytily ani bezpečnostní kamery. Policie tak dále prosí možné svědky o jakoukoli pomoc v případu.

Témata:

Jan Tříska (herec) | Karlův most | Praha - Karlův most | stars24.cz

Vstoupit do diskuse