Po smutném odchodu herce Jana Třísky (+80) policie prosí o jakákoli svědectví lidí, kteří byli poblíž Karlova mostu či v dohledném okolí v sobotu kolem šestnácté hodiny. Tříska se totiž kochal pohledem na Prahu v poněkud nebezpečné poloze.

Seděl na okraji mostu a nohy měl přehozené přes něj směrem k vodě. Nešťastná událost, která otřásla světy Třískovy rodiny, jeho fanoušků i kolegů, neunikla očím desítek lidí. Karlův most totiž patří mezi nejnavštěvovanější místa v Praze. První svědci se přihlásili policii hned v sobotu po jejím příjezdu, další pomalu přibývají i tři dny po osudné události.

Jitka Nováková, která se ozvala Radiožurnálu vypověděla o incidentu toto: ,,Zeptala jsem se, jestli je všechno v pořádku a on říkal ano, všechno je v pořádku. Stejně mi to nedalo, tak jsem se ještě vrátila a říkala jsem mu, jestli by nebylo lepší, kdyby si dal nohy na druhou stranu. On mi odpověděl, že ne, že takhle je mu tam dobře, že je všechno v pohodě.‘‘

Ludmila Bojanovská ze Slovenska popsala nehodu následovně: ,,Procházeli jsme se s manželem a vnučkou po Karlově mostě, když mě zarazilo, že na zábradlí směrem k vodě sedí starý pán. To mohlo být asi čtvrt na čtyři. U něj stál asi dvacetiletá tmavovláska, ke které se pán nakláněl a něco si povídali. Oba působili klidně. Moje vnučka si ještě všimla dalších dvou mladíků, co na oho pána prý pokřikovali: ,Ty to dáš! Skoč! Skoč!‘ ale nic se nedělo, tak jsme šli dál.‘‘

Ochranka, která má na starost zajišťovat pořádek na Karlově mostě, se prý těsně před pádem s hercem také bavila. Požádali ho, aby z nebezpečného místa slezl. Tříska se prý omluvil, a když se snažil dostat se zpět na nohy, spadl do ledové Vltavy. Dalšího dne ve vojenské nemocnici v Praze zemřel.

Témata:

Jan Tříska (herec) | úmrtí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse