Karel Gott: POCTY SE NEDOČKÁ? Lidé na ni nedali peníze!

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín 24

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

18. listopadu 2019 21:52

Spolek Ohňostroj pro Prahu, který chce v Praze navzdory rozhodnutí magistrátu uspořádat novoroční ohňostroj, jej plánuje věnovat nedávno zesnulému Karlu Gottovi. Show by se měla jmenovat Praha Božská.

Organizátoři na akci sbírají peníze přes transparentní účet, potřebují vybrat nejméně milion korun. Zatím jim lidé poslali asi 45.000 korun, plánují je podpořit opoziční zastupitelé za ANO. Vedení Prahy rozhodlo, že nahradí tradiční ohňostroj tzv. videomappingem, tedy promítáním na budovu Národního muzea.

Jako důvod zrušení pyrotechnické show zástupci vedení města uvedli její negativní důsledky, především hluk, který ruší zvířata. Podle zástupců spolku Ohňostroj pro Prahu tím narušili dlouholetou a mezi Pražany oblíbenou tradici. Problém podle nich navíc představuje neorganizované silvestrovské odpalování v ulicích, nikoliv profesionálně připravené ohňostroje. 

S nápadem věnovat plánovaný ohňostroj Karlu Gottovi se podle předsedy na spolek obrátilo několik lidí a následně předseda zastupitelského klubu ANO a poslanec Patrik Nacher. Minulý týden na facebooku uvedl, že se domluvil s několika dalšími pražskými zastupiteli za ANO na tom, že sbírku na ohňostroj podpoří a navrhne, aby byla tematicky věnována zesnulému zpěvákovi.

Pokud by se organizátorům podařilo vybrat dostatek peněz, z legislativního hlediska by neměli mít s uspořádáním ohňostroje problém. Zábavní pyrotechniku sice v metropoli reguluje zvláštní vyhláška, zákaz ale na Silvestra a Nový rok neplatí.

Témata: Karel Gott Ohňostroje