Smutný konec života výjimečného českého herce Jana Třísky byl dnes policií uzavřen jako nešťastná náhoda, nikoli sebevražda. To potvrdil mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Okolnosti jsou však podivné a zůstávají prozatím nevyjasněny. Policie proto prosí jakékoli svědky, kteří se v danou dobu v sobotu pohybovali po Karlově mostě, po nábřeží nebo na lodích plujících po Vltavě, aby pomohli nastínit celou situaci a vypovídali. Zájem je i o videa či fotografie, které byly na zmíněných místech pořízeny okolo šestnácté hodiny.

Procházka po Karlově mostě byla pro herce rituálem. Před každou novou rolí zde podle jeho kolegů pokládal dlaň na stejné místo a věřil, že mu to pomůže odvést svou práci dobře.

Jakékoli spekulace o možné Třískově sebevraždě vyvrací i režisér a herec Jiří Mádl (30), který momentálně s Janem Třískou natáčel zbrusu nový film Na střeše: "Byl v perfektní kondici a těšil se na velikánskou roli. Poslední měsíce nežil ničím jiným. Představa, že by přiletěl z Kalifornie, absolvoval kostýmní zkoušky a šel ukončit život, je naprosto hloupá."

Na Jana Třísku zavzpomínal i režisér Jan Svěrák: „Pustil k sobě málokoho, ale pak ho zase dokázal obejmout. Je mi líto, že odešel právě teď, kdy měl nabídky na dva další filmy, kdy byl naprosto fit, ve formě a kdy si mohl zahrát ty intenzivní protivné dědky. Takových rolí pro staré herce je málo.“

Smrt vynikajícího herce, jenž v sedmdesátých letech emigroval do Kanady a posléze do Spojených států, velmi zasáhla i jeho dobrého přítele ředitele Divadla na Jezerce Jana Hrušínského (62). K celé tragické události se vyjádřil takto: ,,Těžko se mi o tom mluví, sedím tu, brečím a nechci uvěřit, že Honza už tu není s námi. Měli jsme spolu jít tento týden na oběd a v říjnu měl na Jezerce pokřtít knížku, která o našem divadle vychází. Znali jsme se celý život. Byl to vynikající herec a skvělý kamarád, s jehož odchodem se neumím smířit.‘‘

Nebyli jste v dané době na Karlově mostě? Pošlete své fotografie či videa do redakce na adresu redakce@stars24.cz

Děkujeme!

Témata:

Jan Tříska (herec) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse